Archiwum wydarzeń 2019/2020

STYCZEŃ 2020

 10.01.2020 r w naszym Przedszkolu odbył się BAL KARNAWAŁOWY. Był pokaz iluzjonisty, sesja zdjęciowa i zabawa z wodzirejem.

GRUDZIEŃ 2019

W dniu 03.12.2019 grupa Motylki brała udział w Muzeum Miejskim w Tychach w warsztatach pt.W przestrzeni miasta: neonowy zawrót głowy” ( Warsztaty skupione wokół tematu neonu i jego popularności w mieście socjalistycznym. W trakcie spotkania odbyła się prezentacja archiwalnych zdjęć świetlnych reklam z przeszłości, a także projekt i wykonanie własnego mini neonu).

4.12 odbyło się SPOTKANIE Z GÓRNIKIEM

5.12 grupa Pszczółki brała udział w Muzeum Miejskim w Tychach w lekcji muzealnej pt. ” W przestrzeni miasta: zwierzęce muzeum”

6.12. w przedszkolu odbyły się Mikołajki.

LISTOPAD 2019

4.11. wszystkie grupy uczestniczyły w przedstawieniu pt „SHREK” organizowanym w Teatrze Małym

5.11 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia!
Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym przyjacielem. Dzieci wszystkich grup zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Przedszkolaki w tym dniu wykonywały ćwiczenia gimnastyczne z misiami, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, jak i wykonały prace plastyczno – techniczną.

W dniu 08.11. odbyła się uroczysta Akademia z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. W tym dniu dzieci poszerzyły swoją wiedzę historyczną; utrwaliły wiedzę na temat symboli narodowych oraz kształtowały w sobie postawę patriotyczną.

14.11 Wizyta „Biedronek” w Muzeum Miejskim w Tychach na warsztatach „Mozaika- piękno całości z różności”

W dniu 20.11. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

29.11 odbyły się przedszkolne ANDRZEJKI

W miesiącu listopadzie dzieci z Przedszkola nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi brały udział w ogólnopolskim charytatywnym konkursie „Ile waży Św. Mikołaj”. Celem konkursu było wsparcie funduszu, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Chętne dzieci z grup „Motylki” i „Biedronki” wraz z rodzinami przez cały miesiąc listopad zbierały bilon do specjalnie przygotowanych woreczków i udało im się zebrać kwotę  742,92 zł czyli 121,84 kg bilonu ! ! !

Dzięki zbiórce zdobyliśmy III miejsce na 330 zgłoszonych w konkursie placówek. Jako nagrodę otrzymaliśmy VOUCHER na kwotę 650 zł na zakup produktów edukacyjnych.

PAŹDZIERNIK 2019

7 – 20.10 w grupie Motylki odbył się CODE WEEK czyli europejski tydzień kodowania, który trwał…aż dwa tygodnie :0)

14.10 dzieci z grup „Biedronki” i „Żabki” wystąpiły na uroczystości z Okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ podziwiali wszyscy pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście.

21.10. odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Przedszkolaki z grupy ,,Jagódki” zostały uroczyście przyjęte do społeczności przedszkolnej. Gratulujemy!

22.10 gościliśmy w naszym przedszkolu niezwykłą osobę, był nią pan MIŁOSZ KONARSKI – nauczyciel rytmiki, kompozytor i aranżer, a przede wszystkim autor publikacji muzycznych „Tuptaj, maluszku” i „Tuptaj, średniaczku”. Właśnie te dwie pozycje towarzyszą dzieciom w naszym przedszkolu na co dzień. Dzieci bawią się, tańczą i śpiewają z panem Miłoszem, którego do tej pory znały tylko jako „pana z magnetofonu”, a tutaj taka niespodzianka – pan Miłosz na żywo, można mu podać rękę, popatrzeć na niego i z nim się pobawić. Niezapomniane chwile.

23.10. obchodziliśmy Światowy Dzień Kundelka. Tego dnia dzieci uczyły się piosenek o czworonogich przyjaciołach; uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Poznały różne rasy piesków; jak i wysłuchały bajki, których bohaterami były pieski. 

24.10 dzieci z grupy Biedronki włączyła się w akcję „Szkoła pamięta” i odwiedziły Pomnik Ofiar II Wojny Światowej na którym zapalono znicze i oddano hołd poległym.

24.10. dzieci z grupy :Pszczółki i Motylki, a 25.10 Biedronki i Żabki brały udział w wycieczce do Wieliczki.

W dniu 29.10 gościliśmy w naszym przedszkolu dentystki, które w ramach akcji ” Akademia zdrowego uśmiechu” sprawdziły stan uzębienia naszych przedszkolaków, przeprowadziły zabieg fluoryzacji i opowiedziały dzieciom jak właściwie dbać o zęby.

30.10 gościliśmy w naszym przedszkolu seniorów Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Wrzos” dla których dzieci z każdej grupy przygotowały krótki program artystyczny

WRZESIEŃ 2019

13.09 obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Kropki!

20.09 obchodziliśmy w przedszkolu DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

27.09 przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego, tego dnia gościem grupy Motylki była pani Marcelina – surdopedagog, nauczyciel języka migowego. Dowiedzieliśmy się czym jest język migowy i nauczyliśmy się pokazywać takie słowa jak: krowa, koń, baran, miś, kot, pies, słoń, dzik, zając.