BIEDRONKI 3, 4 – latki

GRUDZIEŃ W BIEDRONKACH

LISTOPAD W BIEDRONKACH

PAŻDZIERNIK W BIEDRONKACH

WRZESIEŃ W BIEDRONKACH

SPRAWY BIEŻĄCE

21 grudnia (wtorek) odbędzie się w grupie uroczysty obiad wigilijny.

6 grudnia (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z Mikołajem. W tym dniu prosimy, aby dzieci ( w miarę możliwości) miały na sobie czerwone ubranka i mikołajową czapkę.

3 grudnia ( piątek) gościć będziemy w naszym przedszkolu górnika, który przybliży dzieciom wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy w kopalni.

1 grudnia w naszej sali zawisł na ścianie nietypowy kalendarz – ten  kalendarz to pomysł na wprowadzenie do przedszkola świątecznej atmosfery. Dzięki niemu będziemy wspólnie z dziećmi odliczać kolejno dni do Świąt Bożego Narodzenia zaczynając od 1 do 24 grudnia.

Małe łakocie i kilka drobiazgów z „okienka” trafi każdego dnia do jednej z „Biedroneczek”.

Drodzy RODZICE!

W związku z niską frekwencją dzieci informujemy, że nieznacznie przedłużamy konkurs z Gangiem Swojaków i na „Dziennik Troskliwego Odkrywcy” czekamy do poniedziałku – 29.11.

Jednocześnie przypominamy, że to Państwo decydujecie czy chcecie brać udział w wyzwaniu.

Pozdrawiamy – wychowawcy grupy.

W DNIU 10.11.2021 r. W PRZEDSZKOLU BĘDĄ WYKONYWANE ZDJĘCIA DO KALENDARZA.

CENA KALENDARZA 45 ZŁ

*następny kalendarz z małymi zdjęciami 35zł

(PROSIMY O ELEGANCKI STRÓJ – WIZYTOWY)

Zdjęcia będą wykonywane na ryzyko fotografa. Rodzice nie są zobowiązani do ich zakupu.

GALERIA

30.11 w naszej grupie odbyły się tradycyjne „Andrzejki”. W tym dniu towarzyszyły nam konkursy, zabawy i wróżby andrzejkowe. Wszystko to odbywało się w rytm tańców i śpiewów. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. „Biedroneczki” z uśmiechem na twarzy chętnie brały udział w zabawach.
Dzień ten dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

25 listopada w naszej grupie obchodziliśmy bardzo ważne święto: „Dzień Pluszowego Misia”.
Do przedszkola w tym dniu przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe i wprost bajecznie kolorowe . Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek o tematyce misiowej. Dzieci wykazały się także sprawnością, przeszły misiowe tory przeszkód, a na koniec brały udział w misiowym quizie. Pod koniec zajęć, chętne dzieci, pozowały w „misiowej” foto budce.

9  listopada obchodziliśmy w grupie  „Dzień Jeża”. Celem obchodów było przypomnienie dzieciom, iż jeże to zwierzęta chronione. Przedszkolaki miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. „Biedronki” dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy. Ponadto nie mogło zabraknąć tradycyjnej zabawy „Na dywanie siedzi jeż”. Na zakończenie wspaniałego dnia wykonały jeżyki z  ziemniaka i makaronu.

Dzisiaj odwiedziła nas Pani Jesień- zatańczyła przy pięknej jesiennej piosence

Przeczytała wiersze o tematyce jesiennej

Przyniosła kosz pełen darów jesieni. Z zaciekawieniem oglądaliśmy warzywa, liście, orzechy a nawet piękne grzybki wykonane z kasztanów:)

I do końca dnia bawiliśmy się pozostawionymi w przedszkolu darami

Wykonaliśmy prace plastyczne

Biedronki zaśpiewały Pani Jesieni piosenkę pt. „Idzie Pani Jesień”

A na koniec Pani Jesień zdradziła, że jest …babcią Poli:)

Serdeczne podziękowania dla Babci Poli za wizytę i za moc atrakcji. DZIĘKUJEMY:)

Z wizytą w bibliotece

Zabawy z wiatrakiem matematycznym

Język angielski w przedszkolu

W poniedziałek 25 października gościliśmy w przedszkolu zespół regionalny Urbanowiczanki. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni śpiewanych w gwarze śląskiej przy akompaniamencie akordeonu. Wspólnie zatańczyliśmy i dowiedzieliśmy się jak dawniej ubierały się nasze babcie i prababcie:)

Serdeczne podziękowania dla mamy Oliwiera za poświęcony dzieciom czas i za piękne bajki:)

Spacer pod Pomnik Powstańca Śląskiego w Tychach

Wycieczka „Biedronek” do Kolejkowa w Gliwicach (20.10.2021 r.)

Poniżej przedstawiamy fotorelację z naszej wyprawy przez wspaniały świat miniatur. Podziwialiśmy sceny z życia mieszkańców Kolejkowa w otoczeniu budowli z terenu Śląska. Na makiecie oglądaliśmy m.in. dworzec kolejowy w Gliwicach, zamek w Będzinie, Nikiszowiec, Katowice. W świecie miniatur zmianie ulegają pory dnia- dzień trwa 9 minut, a noc 4 minuty. Po zachodzie słońca zapalają się latarnie oraz światła w mieszkaniach miniaturowych mieszkańców. Po makiecie poruszają się pociągi, samochody, a nawet pływa statek:)

Serdeczne podziękowania dla Mamy Tomka za miłe chwile podczas czytania książek

składają Biedronki oraz wychowawcy

Akademia Świadomego Rodzica – „Bezpieczeństwo dziecka  w sieci i higiena cyfrowa” 

Zapraszamy na webinar dedykowany rodzicom dzieci przedszkolnych i uczniów edukacji wczesnoszkolnej .Tym razem z gościnnym udziałem specjalistki logopedii p. Danuty Turoń, która wyjaśni aspekt wpływu mediów na rozwój mowy dziecka. Spotkanie odbędzie się 21 października 2021 r., początek o godz. 17.00 na platformie Zoom .

Poniżej link dostępu, pokój webinarowy zostanie otwarty o godz. 16.55. Po webinarze – możliwość konsultacji indywidualnych z pedagogami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach. Zapraszamy! 

Spotkanie prowadzi :Weronika Zawisza-Grzanka (pedagog, trener edukacji)

Join Zoom Meeting
https://us04web.zoom.us/j/79050546128?pwd=T3pYOStUNzlwQm9aYVdsR0dJaVo4UT09

Serdeczne podziękowania, od wychowawców, dla „Biedroneczek” i Ich Rodziców za śliczne FLOWER BOXY z kompozycją z mydlanych kwiatów!!!

Ostatni w tym tygodniu – dzień kodowania (15.10). Dzisiaj połączyliśmy kodowanie ze Światowym Dniem Mycia Rąk oraz programem „WIRUSOOCHRONA” ( #lekcjaHigieny #Wirusoochrona).

„Biedroneczki” odpowiedziały na pytania:

Dlaczego należy myć ręce?

Co to są zarazki?

Kiedy należy myć ręce?

Czy mydło jest potrzebne aby dokładnie umyć ręce?

Jak należy myć ręce? – Ustaliliśmy etapy mycia rąk.

Kolejny CERTYFIKAT

Czwartek (14.10) i „Biedronki ” kodują dalej. Tym razem trzeba było wykonać „kompot” owocowy i umieścić w nim tyle owoców danego gatunku, ile wskazywał obrazek. BRAWO WY!

13.10 (środa) i kolejny dzień kodowania. „Biedroneczki” starały się dopasować owoc do konkretnego kodu: duży-mały/ czerwony-zielony-żółty/jabłko-gruszka-śliwka. Oczywiście udało się!!!

Kolejny dzień (12.10) kodowania w grupie „Biedronki”. Dzisiaj urządziliśmy przyjęcie dla misiów i rozłożyliśmy zastawę stołową, najpierw według poszczególnych kolorów, później według odpowiedniego kodu. BRAWO!!!

Zadanie wykonano w 100%.

Za wykonanie zadania otrzymaliśmy certyfikat.

KODOWANIE CZAS ZACZĄĆ!

Drodzy Rodzice. Dzisiaj (11.10) „Biedroneczki” rozpoczęły swoją przygodę z kodowaniem. W ramach #CodeWeek2021 oraz Dnia Drzewa ułożyły wg instrukcji jesienne drzewo na macie do kodowania. BRAWO!

Praca zespołowa Biedronek.

Wspólnie budujemy drzewa z klocków.

Oto efekt pracy obu zespołów:)

WIZYTA PSZCZELARZY

Zaproszeni pszczelarze przybyli w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywieźli w specjalnym ulu. Dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Obserwowały z bliska rój pszczół i odszukiwały królową. Dzieci miały możliwość spróbowania pyłku pszczelego oraz miodu, którego z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe. Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest istnienie pszczół dla ludzi.

Odszukać królową pszczół nie było łatwo, ale udało się- to ta pszczółka z niebieską kropeczką:)

Pantomima w „Biedronkach”

Podczas zajęć dzieci zostały podzielone na dwa zespoły. Pierwsza grupa wcielała się w drzewa a druga musiała się przedzierać przez ten gęsty las.

UWAGA!!!!

Drodzy Rodzice! Nastąpiła zmiana w godzinach zajęć KARATE.

Będą one się odbywały w naszej grupie w każdy PIĄTEK o godzinie 13.30

7.10 w przedszkolu gościli dzielnicowi naszego rejonu. Tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Funkcjonariusze  policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz prawidłowego przejścia przez jezdnię. Dzieci poznały korzyści jakie wynikają z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe.
Największym zainteresowaniem cieszyły się wśród przedszkolaków opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego.

4.10 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne pt. – „Wirujące farby”. Podczas zajęć dzieci poznały kolory podstawowe oraz dowiedziały się jak powstają kolory pochodne. Nauczyły się co to za siła, która ciągnie wszystko w dół i dlaczego mogą spaść z karuzeli gdyby się nie trzymały. Przedszkolaki korzystały z maszyny do mieszania farb, każde dziecko własnoręczne wykonało swój obraz wykorzystując wyjątkowe farby i kręcące się urządzenie.

30.09 – DZIEŃ CHŁOPAKA-były wspólne tańce, zabawy i konkursy

W ramach programu „WIRUSOOCHRONA” (#lekcjaHigieny #Wirusoochrona) „Biedroneczki” zapoznały się w czasie kilku zajęć z powiedzeniem „W zdrowym ciel – zdrowy duch”; porozmawiały o katarze i sposobach jego zapobiegania oraz sposobami postepowania w czasie jego występowania; próbowały dostosować ubrania do panujących warunków atmosferycznych.

Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie...- tak zaczęło się nasze przedstawienie.

Podczas drugiego odczytania wiersza, dzieci miały za zadanie układać sylwety bohaterów.

Wszystkie Biedroneczki świetnie sobie z tym zadaniem poradziły:) Gratulujemy!

BIEDRONKI SAMODZIELNIE PRZYGOTOWUJĄ SOK Z MARCHEWEK I JABŁEK

28.09 – ŚWIATOWY DZIEŃ JABŁKA

24.09 – SPOTKANIE Z PERKUSISTĄ

20.09 – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Tydzień wiedzy o ruchu drogowym

Spacerkiem po okolicy

15.09 – DZIEŃ KROPKI

Uwaga Rodzice

Nastąpiła zmiana terminów:

Spotkanie z muzykiem – perkusistą przeniesione zostało na dzień 24.09.2021 r natomiast zajęcia z cyklu „Wirujące farby” odbędą się 04.10.2021r.

Szanowni Rodzice,
Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, proponuje pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Można również skorzystać z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl