ŻABKI 3 – latki

OGŁOSZENIA BIEŻĄCE:

  • UWAGA! 02 grudnia w naszej grupie odbędzie się uroczystość PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA. Bardzo prosimy, aby w tym dniu dzieci miały odświętne ubranko. Najlepiej zostawić w szatni wygodne ubranie na zmianę na czas zabawy. Uroczystość zostanie nagrana, a filmik zostanie udostępniony na naszej stronce.
  • 3 grudnia gościem w naszym przedszkolu będzie górnik, który przybliży dzieciom wiadomości na temat ciężkiej i czasami niebezpiecznej pracy w kopalni
  • 6 grudnia odbędzie się spotkanie z Mikołajem. W tym dniu również przyda się eleganckie ubranko 😉

  • 21 grudnia dzieci zobaczą teatrzyk zorganizowany przez nauczycielki naszego przedszkola. Po przedstawieniu odbędzie się uroczysty obiad wigilijny.
  • Już niedługo w drogę wyruszy nasz „Mały Miś”. Każde dziecko, dostanie do domu na weekend „Pamiętnik Misia” wraz z jego zdjęciem. Zadaniem domowym będzie wraz z rodzicami, a nawet ze starszym rodzeństwem, przeczytać ulubioną książeczkę. Na koniec, należy w „Pamiętniku” narysować obrazek z przeczytanej bajeczki. Miś co weekend będzie gościł u innego dziecka dlatego prosimy wyczekiwać gościa. Jest to realizacja programu międzynarodowego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” propagującym rozwój czytelnictwa.


  • ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA NA NASZE PRZEDSZKOLE

GALERIA GRUPY

„Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy,
jestem sobie mały jeżyk…”

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy DZIEŃ JEŻA z tej okazji zaprezentowaliśmy się w pięknych strojach i dodatkach przygotowanych z Rodzicami w domu.

Tuż po śniadaniu odwiedził nas wyjątkowy gość….
Spędziliśmy czas na świetnej zabawie, a przy okazji nauczyliśmy się troszkę o sposobie życia jeży.

„Jak możemy się komunikować, czyli telefon dawniej i dziś”

Spotkanie z folklorem, czyli wizyta Zespołu „Urbanowiczanki”. Posłuchaliśmy pieśni śpiewanych w gwarze śląskiej przy akompaniamencie akordeonu. Wspólnie zatańczyliśmy i dowiedzieliśmy się jak dawniej ubierały się nasze babcie i prababcie

Spotkanie z pszczelarzem – już teraz wiemy jak wygląda królowa pszczół oraz jaki pożytek mamy z miodu.

Nasze pierwsze spacery – strasznie dłuuugi ten wąż 😀

Zabawy na Magicznym Dywanie

Dzisiaj do naszej grupy przytuptały małe jeże…

Dzień Żółty – Dzień Uśmiechu

Wirujące farby, czyli eksperymenty z kolorami.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Muzyki i spotkanie z perkusistą – nauczycielem z Zespołu Szkół Muzycznych w Tychach

Zajęcia w ramach akcji #WIRUSOOCHRONNA – już wiemy dlaczego powinniśmy często myć ręce. Wiemy też jak to robić poprawnie, a co najważniejsze znamy kilka sposobów dbania o zdrowie.

Bo w „Żabkach fajnie jest” – nasze zabawy

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci z grupy „Żabek” na spotkanie adaptacyjne, które odbędzie się 30 i 31 sierpnia o godzinie 15.30. Bardzo proszę przynieść zmienne obuwie. W związku z ograniczoną liczbą miejsc prosimy aby na spotkanie dziecko przyszło z jednym z rodziców.