PSZCZÓŁKI

Witajcie drogie Pszczółki 🙂 To tutaj od dziś będziemy zamieszczały dla Was różne ciekawe zabawy i zadania!

Język angielski

Piątek

czwartek 15.04.2021

Środa 14.04.2021

Wtorek 13.04.2021

Poniedziałek 12.04.2021

Kochane Pszczółki mam dla Was niespodziankę. Popatrzcie jak pięknie urosły Wasze cebulki 🙂

Zadania dla Pszczółek na piątek 09.04.2021

Zadania dla Pszczółek na czwartek 08.04.2021

A tu jeszcze 2 gry 🙂

Powroty ptaków

Gra z niespodzianką

PTAKI GRA MEMORY

2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Piątek 2.04.2021

Czwartek 1.04.2021

Środa 31.03.2021

Wtorek 30.03.2021

Poniedziałek 29.03.2021

Drodzy Rodzice

nasza grupa brała udział w akcji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Katwoicach pt. „Wirusoochrona”

#LekcjaHIGIENY #wirusoochrona

Celem akcji było:

  • Promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród dzieci w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk;
  • Zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;
  • Zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

Informujemy rodziców dzieci 7 – letnich, tj. urodzonych w roku 2014, o trwającym w dniach 08 – 26.02.2021 naborze do klas I.

REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2021/2022

Szanowni Państwo 8 lutego 2021 r.rozpoczęły się zapisy uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły znajdą Państwo na stronie: https://www.oswiata.tychy.pl/zakładka Rekrutacje lubhttps://sp-tychy.nabory.pl/

ZAPISY DO SZKÓŁ trwają od 8 do26 lutego 2021 r.

Aby zapisać dziecko do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny na stronie https://sp-tychy.nabory.pl/ a następnie wydrukować,podpisać i złożyć formularz w sekretariacie szkoły obwodowej. Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.

NABÓR DO SZKÓŁ SPOZA OBWODU

Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje jednak możliwość zapisania dziecka do szkoły pozaobwodowej, w przypadku gdy starsze rodzeństwo już do niej uczęszcza, bądź wyrazicie Państwo chęć zapisania dziecka do klasy I następujących szkół:

  • Sportowa Szkoła Podstawowa nr 19 im. Mikołaja Kopernika w Tychach – oddziały usportowione
  • Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I stopnia w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach

Warunkiem koniecznym do przyjęcia dziecka do ww. szkół jest uzyskanie pozytywnego wyniku próby sprawnościowej fizycznej i/lub uzdolnień muzycznych.

Aby zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu należy w terminie od8-26 lutego 2021 r. wypełnić elektroniczny formularz WNIOSKU, wydrukować formularz i złożyć w sekretariacie szkoły wpisanej na pierwszym miejscu.

We wniosku można wskazać od 1 do 3 szkół, w kolejności zgodnej z preferencjami. Przyjęcie dziecka do wybranej szkoły spoza obwodu będzie uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryterium rekrutacji.

Kryterium zgodnie z  Uchwałą nr XLIV/723/18 Rady Miasta Tychy z dnia 25 stycznia 2018 r.Liczba punktów
Kandydat, którego rodzeństwo uczęszcza do szkoły / oddziału przedszkolnego / przedszkola w zespole10 pkt

Należy pamiętać, że złożenie wniosku nie gwarantuje przyjęcia dziecka do wybranej szkoły.

W przypadku chęci zapisania dziecka do szkoły podstawowej, w której dziecko dotychczas uczęszczało do oddziału przedszkolnego lub przedszkola w zespole szkolno-przedszkolnym należy wypełnić i złożyć w sekretariacie tej szkoły podstawowej WNIOSEK.

Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych 22.03.2021r. do godz. 10:00

Po ogłoszeniu list kandydatów zakwalifikowanych Rodzice/Opiekunowie prawni kandydata zakwalifikowanego do przyjęcia do szkoły  podstawowej potwierdzają w szkole wolę uczęszczania w terminie do24.03.2021r. do godz. 15:00.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną podane do publicznej wiadomości w dniu 25.03.2021 r. do godz. 10:00

W przypadku nie zakwalifikowania się dziecka do żadnej z wybranych szkół, należy zalogować się ponownie do systemu, wydrukować ZGŁOSZENIE do szkoły obwodowej i niezwłocznie złożyć go w sekretariacie tej szkoły, gdzie dziecko objęte obowiązkiem szkolnym ma zagwarantowane miejsce. 

Pszczółki przygotowały dla swoich Dziadków wiersze, piosenki i taniec.

Piosenka dla Babci

Piosenka dla Dziadka

Wiersze dla Babci i Dziadka

Wiersze dla Babci i Dziadka.

Wiersze dla Babci i Dziadka cd.

Taniec 1

Taniec 1

Uwaga Konkurs!

Wreszcie spadł śnieg, dlatego zapraszamy Was do konkursu na rzeźbę ze śniegu. Może to być bałwan lub coś innego, co Wam w duszy gra. Konkurs skierowany jest do wszystkich dzieci. Termin składania prac: 05.02.2021 (chyba, że śnieg stopnieje wcześniej )

Co należy zrobić

  1.  Zabrać mamę i tatę na zimowy spacer (czym prędzej, bo nie wiadomo jak długo śnieg się utrzyma)
  2. Zrobić rzeźbę ze śniegu (bałwana, misia, kota, psa czy inne stworzenie choćby nawet „nie z tej ziemi”)
  3. Sfotografować dziecko wraz z rzeźbą
  4. Wydrukować zdjęcie, podpisać na odwrocie (imię i nazwisko dziecka oraz grupa) i dostarczyć do przedszkola do pani Marty, Iwonki lub Danusi
  5. Czekać na ogłoszenie wyników.

Na zwycięzców czkają nagrody!

Bal Karnawałowy

Informujemy, ze w dniu 22 stycznia 2021 r. odbędzie się Bal Karnawałowy dla dzieci. Będzie miał nieco inną formę niż dotychczas, ponieważ nie będzie wspólnych zabaw wszystkich przedszkolaków na holu z wodzirejem. Każda z grup będzie się bawiła w swojej sali przy muzyce przygotowanej przez nauczycielki, odbędą się również konkursy i różnorodne zabawy. Podczas balu dzieci będą miały wykonywane zdjęcia (przy zachowaniu reżimu sanitarnego, co zostało uzgodnione z firmą fotograficzną). Koszt zdjęć będzie wynosił 39,00 zł. Zdjęcia będą wykonywane na ryzyko fotografa i Rodzic decyduje o ich zakupie. W przypadku rodzeństw uczęszczających do przedszkola istnieje możliwość zrobienia dla tych dzieci zdjęcia wspólnego, jednak prosimy o tym poinformować wychowawców lub Panie dyżurujące na szatni aby przekazały taką informację do grupy.

ZDJĘCIA DO KALENDARZA

Informujemy, że istnieje możliwość wykonania zdjęć do Kalendarza na 2021 r, który może być np. prezentem na Dzień Babci i Dziadka. Koszt wykonania takiego Kalendarza wynosi 39 zł. Zdjęcia będą wykonane tylko dla osób zainteresowanych. Prosimy o dokonanie zapisów u Pań dyżurujących na szatni przedszkola do wtorku 12 stycznia.

INFORMACJA DOTYCZĄCA MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA WSPARCIA I POMOCY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH

W trakcie trwania ferii zimowych czynna jest Poradnia  Psychologiczno – Pedagogiczna w Tychach przy ul. Andersa 16, do której można zgłaszać się pod numerem telefonu 32 227 23 92 lub 513 032 811 w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.30). Dodatkowo na okres ferii uruchomiony został przez Poradnię telefon alarmowy 513 032 812 dedykowany do kontaktu z psychologiem lub pedagogiem, umożliwiający uzyskanie szybkiej porady.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego Telefonu Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.  

Zamierzenia:

Wrzesień w Pszczółkach

Październik w Pszczółkach

Styczeń w Pszczółkach

Luty w Pszczółkach

Kwiecien w Pszczółkach

Nasze urodziny

Eksperymenty – rozkwitający kwiat

Dzień ziemi – praca w grupach

Sadzimy roślinki

Powitanie wiosny

Dzień Kobiet w Pszczółkach

Styczeń w obiektywie Pszczółek:)

W końcu spadł długo wyczekiwany śnieg, więc korzystamy :)!!!

Kodujemy z programem „Uczymy dzieci programować” – Do kodowania wykorzystujemy matę do kodowania, Ozobota oraz Genibota 🙂

Testujemy nowego robota PHOTONA

Jest Robótka!

Pszczółki stworzyły piękne kartki świąteczne dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej dla Dzieci w Niegowie:)

Wigilia przedszkolna

Prezenty od Mikołaja:)

Mikołaj przyniósł nam w prezencie logiczne książeczki Smart Games. Uwielbiamy się nimi bawić:) Często rozwiązujemy je w parach bo wiadomo co dwie głowy to nie jedna!

Spotkanie z Mikołajem

W oczekiwaniu na Święta 🙂

Pszczółki odliczają dni do świat. Mamy kalendarz z czekoladkami, odcinamy brodę Mikołajowi, oraz rozwiązujemy zakodowane zadania z programu Kodowanie na dywanie !

Grudniowe dodawanie i odejmowanie

Na początku z pasków papieru samodzielnie ułożyliśmy karmnik, następnie każdy z nas zabrał 10 kryształów, a potem były zadania matematyczne. Daliśmy rade, bo jesteśmy najmądrzejsi na świecie !

Spotkanie on line z Górnikiem

Listopad w obiektywie Pszczółek 🙂

Poznajemy pracę listonosza, kodujemy drogę listu od nadawcy do odbiorcy oraz sami piszemy listy:)

Malujemy wspólne jesienne obrazy ! uczymy się współpracować w małym zespole.

Zabawy w sali doświadczania świata

Kodujemy, pracujemy w kartach pracy i bawimy się w naszej sali:)

Tworzymy własne zabawki . Było super!

Wiązanie sznurowadeł idzie nam coraz lepiej !

PRZEDSZKOLAKI DO HYMNU!

Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Przez cały tydzień rozmawialiśmy o naszym kraju. Wiemy jak powstała Polska, znamy legendę o „Lechu , Czechu i Rusie”, przypomnieliśmy sobie nasze symbole narodowe i wiemy kim był Józef Piłsudski.

DZIEŃ JEŻA

Dzisiaj 10 listopada obchodziliśmy Dzień Jeża – wiemy już o nim naprawdę sporo 🙂 wspólnie z jeżem liczyliśmy, wykolorowalismy „jeżykowe” literki , a na koniec zrobiliśmy dla jeżyka piękne sweterki na zimę 🙂

TWORZYMY WŁASNE GRY PLANSZOWE!

W tym roku bardzo dużo naszych zabaw polega na współdziałaniu. Uczymy się ze sobą współpracować, słuchać siebie nawzajem, wybierać pomysły, które nam się podobają. I bardzo dobrze nam to wychodzi! Ostatnio nawet stworzyliśmy swoje własne gry planszowe oraz wspólnie wymyśliliśmy zasady. Gramy w nie do dziś i bardzo je lubimy!

DRODZY RODZICE!

Bardzo dziękujemy, że Państwo oraz nasze Małe Pszczółki,

pamiętaliście o naszym święcie 🙂

Dziękujemy za każdy uśmiech, miłe słowa, życzenia i laurki 🙂

Dzień Bezpiecznego Internetu!

12 października obchodziliśmy dzień bezpiecznego internetu. W związku z tym zapraszamy Państwa do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą cyberbezpieczeństwa w kontekście rodzicielskim

Prezentacja

ODWOŁANIE WYCIECZKI!

Drodzy Rodzice z przykrością informujemy, że wycieczka naszej grupy do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie zostaje ODWOŁANA z powodu zaistnienia nowej sytuacji epidemiologicznej w kraju.

WYCIECZKA!

W dniu 27.10.2020 (wtorek) organizowana jest wycieczka do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie na warsztaty edukacyjne o tematyce przyrodniczej według następującego harmonogramu:

27.10.2020 (WTOREK)  – warsztaty na godz. 12.00 „PSZCZÓŁKI”

godz. 10.30 – II śniadanie (podwieczorek) dla grupy „Pszczółki”

ok. godz. 11.15 – wyjazd „Pszczółek” z Przedszkola

godz. 12.00 – wejście „Pszczółek” na warsztaty, powrót do Przedszkola na godz. ok. 14.15

godz. 14.30 – obiad dla „Pszczółek”

Rodzice wpłacają u nauczycielek grup 20zł w kopercie opisanej imieniem i nazwiskiem dziecka.

Pozostała kwota zostanie opłacona z funduszu Rady Rodziców.

Wpłat proszę dokonywać do dnia 23.10.2020r (piątek).

Zebranie

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebranie, które odbędzie się 2.09.2020 o godz. 16.30.