SŁONECZKA 5, 6 – latki

Ogłoszenie!
Bardzo prosimy, aby dzieci (w miarę możliwości) przyszły w piątek (03.12.) ubrane elegancko.

Przypominamy, że zajęcia z Pantomimy, odbywają się w każdy wtorek,

Drodzy Rodzice!

o godzinie 14:30-15:15

Uwaga!

W dniu 09.11.2021 grupa Słoneczek planuje wyjście do biblioteki. Tematem wizyty,

będzie nadchodzące Święto Niepodległości.

Drodzy Rodzice!

W DNIU 10.11.2021 r. W PRZEDSZKOLU BĘDĄ WYKONYWANE ZDJĘCIA DO KALENDARZA.

CENA KALENDARZA 45 ZŁ

*następny kalendarz z małymi zdjęciami 35zł

(PROSIMY O ELEGANCKI STRÓJ – WIZYTOWY)

Zdjęcia będą wykonywane na ryzyko fotografa. Rodzice nie są zobowiązani do ich zakupu.

Drodzy Rodzice!
W dniu 28.10.2021 (czwartek) o godz. 16.00 zapraszamy na zebranie podsumowujące obserwację wstępną.

W poniedziałek – 25.10. odwiedziili nas wyjątkowi goście – zespół Urbanowiczanki. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy, m.in. jak kiedyś ubierały się nasze babcie. Dodatkowo usłyszeliśmy kilka biesiadnych piosenek, a nawet udało nam się wspólnie zatańczyć! 🙂

Jesienne zajęcia ,,jeżykowe przeplatanki”
Nasze Słoneczka rozwijały umiejętności manualne poprzez zabawę. Wykonywaliśmy ,,przeplatankowe jeżyki”, wyszły cudnie! 🙂

Kolejne zadanie z Codeweek’a za nami! 🙂

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie download.jpg

Tym razem zadanie polegało na tym, aby samodzielnie zakodować trasę dla robota. Najpierw przypomnieliśmy sobie zasady pracy robota Ozobota oraz zasady kodowania trasy. Jednak przed samodzielnym kodowaniem trasy, Słoneczka musiały wykonać wspólne zadanie – musiały ułożyć z puzzli wspólną trasę dla naszego przyjaciela robota (przy okazji rozwijaliśmy umiejętności współpracy w grupie).

Za wykonanie zadań w ramach CodeWeek2021 Słoneczka otrzymały certyfikat! Brawo 🙂

Dzisiaj odbyła się wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Misją Centralnego Muzeum Pożarnictwa jest przechowywanie, gromadzenie, dokumentowanie oraz eksponowanie dorobku i dziedzictwa polskiego pożarnictwa. 
Dzieciaki mogły poznać trochę historii, jak i wiele ciekawostek. Ponadto mogły zobaczyć ciekawe eksponaty oraz miały możliwość wcielić się w rolę strażaka, m.in. poprzez założenie hełmu oraz wejście do wozu strażackiego.
To był bardzo fajny dzień! 🙂

Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania

Grupa Słoneczka bierze udział w inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe w ciekawy i interesujący sposób. CodeWeek to czas, w którym promuje się ideę nauki kodowania. W ramach CodeWeek2021 będziemy wykonywać różne zadania z zakresu kodowania.
Dzisiaj udało się nam zrealizować pierwsze zadanie! Układaliśmy tematyczne puzzle, jednak zadanie miało podwójną rolę – musieliśmy zgodnie współpracować w grupie. Udało nam się! 🙂

W piątek – 08.10. odbyło się spotkanie z bardzo interesującymi gośćmi – pszczelarzami. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, m.in. jak i w jakich warunkach żyją pszczoły, czym się zajmują oraz jak powstaje miód.
Słoneczka mogły zobaczyć prawdziwe pszczoły oraz rekwizyty pszczelarzy. Miały również okazję spróbować pyłek pszczeli i miód wielokwiatowy.

W czwartek – 07.10. odwiedzili nas uczniowie Liceum im. C. K. Norwida w Tychach.
Licealiści przynieśli ze sobą wiele ciekawych gier planszowych i postanowili pobawić się z naszymi przedszkolakami. Na zakończenie naszego spotkania – jedna z uczennic przygotowała dla nas niespodziankę – zagrała dla nas na pianinie. Słoneczka były oczarowane! 🙂

OGŁOSZENIE
Dnia 13.10.2021r. (tj. środa) odbędzie się wycieczka do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Tego dnia śniadanie będzie o godz. 8:30. Wyjazd busem z przedszkola o godz. 9:00. Powrót z wycieczki planowany ok. godz. 12:30.
Koszt wycieczki to 20 zł/os. Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat u wychowawców grupy.

Szanowni Państwo,
Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Tychach przy ulicy Andersa 16, organizuje zróżnicowane zajęcia oraz warsztaty dla zainteresowanych uczniów, rodziców i nauczycieli. Poniżej dostępna jest oferta warsztatów i spotkań na rok szkolny 2021/2022. 

Dzisiaj – w ramach jubileuszowego XV Tyskiego Dnia Literatury – byliśmy na wycieczce w Mediatece.
Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania biblioteki, następnie zostaliśmy zaproszeni na krótkie zajęcia biblioteczne, a na końcu byliśmy na spotkaniu z autorką książek – Izabellą Klebańską. Dzieci poprzez wiersze, ćwiczenia oraz zabawy ruchowe uczyły się o muzyce – poznawały tajemnice świata nut, dźwięków i instrumentów.

Znaleźliśmy również czas na zabawę na placu zabaw 🙂

Dzisiaj obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu, z tego powodu ubraliśmy się na żółto i wspólnie świętowaliśmy w grupie. Wykonywaliśmy m.in. gimnastykę buzi i języka; rozmawialiśmy o tym, czym jest żart i z czego żartować nie wypada; tworzyliśmy śmieszne twarze; bawiliśmy się z robotem Photonem oraz przechodziliśmy ,,cytrynowe wyzwanie” – dzieci próbowały zjeść kawałek cytryny, jednak nie tracąc uśmiechu! Było bardzo duuużo radości i śmiechu! 🙂 🙂

Dzisiejszy dzień był dniem pełnym wrażeń!
Wybraliśmy się do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach.
Dzieci mogły zobaczyć prezentacje oraz filmy edukacyjne dotyczące m.in. bezpiecznego poruszania się pieszych oraz właściwych postaw i zachowań na drodze.
Następnie mogły wiedzę teoretyczną wykorzystać w praktyce, gdyż za pomocą symulatorów ćwiczyły bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.
Dodatkowo dzieci zostały zaopatrzone w odblaski 🙂


A gdy wróciliśmy do przedszkola – świętowaliśmy wspólnie z okazji ,,Dnia Chłopaka” 🙂
Nasi Słoneczkowi Chłopcy otrzymali drobne prezenciki i usłyszeli wiele miłych słów od swoich koleżanek.
To był fajny dzień!

Uwaga Rodzice

W dniu jutrzejszym (01.10.2021r) zajęcia karate nie odbędą się ze względu na wyjazd prowadzącego. Zajęcia te odbędą się w innym terminie.

Nasze muzyczne zajęcia 🙂

Szanowni Państwo!
W czwartek – 30.09. wybieramy do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach na zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym.
Śniadanie tego dnia dla naszej grupy będzie o godz. 8:50, dlatego prosimy przyprowadzić dzieci tego dnia odpowiednio wcześniej.

W poniedziałek – 04.10. wybieramy się na spotkanie z Izabellą Klebańską do Biblioteki Głównej (Mediateki) w ramach jubileuszowego XV Tyskiego Dnia Literatury.
Tego dnia śniadanie będzie również wcześniej – o godz. 8:50.
Ponadto będziemy korzystać z komunikacji miejskiej, dlatego bardzo prosimy, aby dzieci zaopatrzone były w maseczki ochronne.

Słoneczka były zachwycone spotkaniem z perkusistą!

Słoneczka podczas wirtualnej wycieczki do Teatru na spektakl pt. ,,Fintikluszki – folkowe okruszki”.

OGŁOSZENIA

Dnia 24.09. (tj. piątek) w naszym przedszkolu odbędzie się spotkanie z perkusistą.
Ponadto tego dnia nasza grupa wirtualnie wybierze się do Teatru, aby obejrzeć spektakl pt. ,,Fintikluszki – folkowe okruszki” w ramach V edycji Fotel 2021 – Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza.

Dnia 30.09. (tj. czwartek) udamy się do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w oddziale terenowym WORD w Tychach na zajęcia edukacyjne z zakresu bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Zajęcia podzielone są na 3 etapy:
PRELEKCJA – prelekcja dostosowana do wieku uczestników: poruszane są tematy dotyczące min. bezpiecznego poruszania się pieszych oraz właściwych postaw i zachowań na drodze.
SYMULATOR – aby uatrakcyjnić zajęcia w Centrum zostało wyposażone w symulatory min. przejścia dla pieszych. (wirtualny korytarz, przez który przechodzą dzieci, gdy na ścianach wyświetlane są jadące samochody. W czasie zabawy dzieci uczą się szczególnej ostrożności podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.
ELEMENTY ODBLASKOWE – młodzi ludzie odwiedzający Centrum otrzymują elementy odblaskowe.

Dnia 04.10. (tj.poniedziałek) wybierzemy się na spotkanie z Izabellą Klebańską do Biblioteki Głównej (Mediateki) w ramach jubileuszowego XV Tyskiego Dnia Literatury.

Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Pisze scenariusze programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży (Tu turu co, Piosenkarnia, Miganki) oraz scenariusze teledysków muzycznych. Jest autorką książek o tajemnicach świata nut, dźwięków i instrumentów, które pomagają jej przybliżać i tłumaczyć najmłodszym muzykę. 
Ponadto tego samego dnia w przedszkolu odbędą się zajęcia z cyklu „Wirujące farby”.

W tym roku również świętujemy urodzinki.

Wszystkiego najlepszego dla Nadii!!! 🙂

Uwaga Rodzice

Nastąpiła zmiana terminów: Spotkanie z muzykiem – perkusistą przeniesione zostało na dzień 24.09.2021r natomiast zajęcia z cyklu „Wirujące farby” odbędą się 04.10.2021r. W dniu 16.09.2021r o godzinie 12:00 odwiedzą naszą grupę uczniowie Liceum im. C .Norwida w Tychach.

Szanowni Państwo,
Ministerstwo Edukacji i Nauki w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022, proponuje pomoc dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 oraz zapewnić im adekwatne wsparcie psychologiczne.
Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Można również skorzystać z kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl

Drodzy Rodzice, Kochane Słoneczka! 🙂
Witamy wszystkich serdecznie w nowym roku szkolnym 2021/2022

Drodzy Rodzice!
Dnia 06.09.2021r. (tj. poniedziałek) o godz. 16:00 odbędzie się zebranie organizacyjne dla rodziców. Zebranie odbędzie się w sali nr 4. Serdecznie zapraszamy!

Drodzy Rodzice!
Informacja dotycząca ubezpieczenia dzieci znajduje się w zakładce OGŁOSZENIA. Bardzo prosimy o zapoznanie się z nią.