JAGÓDKI

Rozwiązanie konkursu na rzeźbę ze śniegu!

Dwie dziewczynki z naszej grupy wzięły udział w konkursie na rzeźbę ze śniegu. Otrzymały dyplomy oraz piękne upominki za wzięcie udziału w konkursie. Serdecznie gratulujemy!
Brawo Iga! Brawo Zuzia! 🙂

To był wspaniały bal! Stroje dzieci były wyjątkowo piękne!

W dniu Waszego Święta,
Twój wnuczek o Was pamięta.
Oczywiście składamy życzenia:
szczęścia, zdrowia i zadowolenia!
Grupa Jagódki 🙂

Jagódki z okazji Święta Babci i Dziadka przygotowały piękną niespodziankę – krótki program artystyczny oraz drobne upominki.
Program artystyczny pojawi się na Państwa skrzynkach mailowych.

UWAGA KONKURS

Wreszcie spadł śnieg, dlatego zapraszamy Was do konkursu na rzeźbę ze śniegu. Może to być bałwan lub coś innego, co Wam w duszy gra. Konkurs skierowany jest do wszystkich dzieci. Termin składania prac: 05.02.2021 (chyba, że śnieg stopnieje wcześniej )

Co należy zrobić?

  1.  Zabrać mamę i tatę na zimowy spacer (czym prędzej, bo nie wiadomo jak długo śnieg się utrzyma)
  2. Zrobić rzeźbę ze śniegu (bałwana, misia, kota, psa czy inne stworzenie choćby nawet „nie z tej ziemi”)
  3. Sfotografować dziecko wraz z rzeźbą
  4. Wydrukować zdjęcie, podpisać na odwrocie (imię i nazwisko dziecka oraz grupa) i dostarczyć do przedszkola do pani Marty, Iwonki lub Danusi
  5. Czekać na ogłoszenie wyników

Na zwycięzców czekają nagrody

Jagódkowe zabawy na śniegu 🙂

Drodzy Rodzice!

Bardzo prosimy, aby dnia 19.01.2021r. tj. wtorek dzieci były ubrane elegancko, gdyż odbędzie się nagranie przedstawienia z okazji Babci i Dziadka.

KALENDARZ – ZDJĘCIA
Informujemy, że istnieje możliwość wykonania zdjęć do Kalendarza na 2021 r, który może być np. prezentem na Dzień Babci i Dziadka. Koszt wykonania takiego Kalendarza wynosi 39 zł. Zdjęcia będą wykonane tylko dla osób zainteresowanych. Prosimy o dokonanie zapisów u Pań dyżurujących na szatni przedszkola do wtorku 12 stycznia.

Szanowni Rodzice!
Dnia 22.01.2021 r. (piątek) odbędzie się w naszym przedszkolu Bal Karnawałowy.
Bal tegoroczny, każda grupa będzie miała w swojej sali. Zatem my będziemy się bawić w sali „Jagódek”.
Tego dnia planujemy konkursy, zabawy, tańce i wiele atrakcji.
Podczas balu dzieci będą miały wykonywane zdjęcia (przy zachowaniu reżimu sanitarnego, co zostało uzgodnione z firmą fotograficzną). Koszt zdjęć będzie wynosił 39,00 zł. Zdjęcia będą wykonywane na ryzyko fotografa i Rodzic decyduje o ich zakupie. W przypadku rodzeństw uczęszczających do przedszkola istnieje możliwość zrobienia dla tych dzieci zdjęcia wspólnego, jednak prosimy o tym poinformować wychowawców lub Panie dyżurujące na szatni aby przekazały taką informację do grupy.

INFORMACJA DOTYCZĄCA MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA WSPARCIA I POMOCY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH

W trakcie trwania ferii zimowych czynna jest Poradnia  Psychologiczno – Pedagogiczna w Tychach przy ul. Andersa 16, do której można zgłaszać się pod numerem telefonu 32 227 23 92 lub 513 032 811 w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.30). Dodatkowo na okres ferii uruchomiony został przez Poradnię telefon alarmowy 513 032 812 dedykowany do kontaktu z psychologiem lub pedagogiem, umożliwiający uzyskanie szybkiej porady.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego Telefonu Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100.  


Niech te święta, tak wspaniałe
Będą całe jakby z bajek,
Niechaj gwiazdka z nieba leci,
Niech Mikołaj obdaruje dzieci.
Biały puch niech z góry pada,
Niechaj piesek w nocy gada,
Niech choinka pachnie pięknie,
No i radość będzie wszędzie!

Tego wszystkiego życzą Państwu i Państwa Rodzinom Panie i Dzieci z grupy ,,Jagódki” 🙂

18.12. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty obiad wigilijny, przy którym podzieliliśmy się opłatkiem oraz złożyliśmy sobie najserdeczniejsze życzenia. Natomiast obiad był poprzedzony konkursami, wspólnymi zabawami, przedstawieniem świątecznym oraz wspólnym kolędowaniem. To był wspaniały dzień! 🙂

Dzisiaj Jagódki miały okazję pobawić się z kimś wyjątkowym – Robotem edukacyjnym Photon.

Dzisiaj – 07.12. w przedszkolu odwiedził nas Wyjątkowy Gość – św. Mikołaj. Jagódki bardzo długo przygotowywały się do tego spotkania, wspólnie odliczaliśmy dni do tego wielkiego wydarzenia! 🙂

Św.Mikołaj docenił starania Jagódek i obdarował je wspaniałymi prezentami – każdy otrzymał worek pełny skarbów 🙂

Święty Mikołaj był bardzo hojny – naszą grupę obdarował jeszcze jednym wspaniałym prezentem:

Po wspólnym rozpakowaniu okazało się, że to BUM BUM RURKI. Zabawa była świetna! 🙂

Dziękujemy Święty Mikołaju!

W tym tygodniu rozmawiamy o postaci Świętego Mikołaja – chcieliśmy się do Niego upodobnić i zrobić coś dobrego dla innych, dlatego stworzyliśmy piękne kartki świąteczne w ramach Akcji ,,Robótka” dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej
w Niegowie 🙂

Jagódkowe zabawy z wykorzystaniem klocków Bambino. Jagódki je uwielbiają 🙂

Nasze Jagódki we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11 wzięły udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu”. W ramach tej akcji dokonaliśmy wspólnego uroczystego odśpiewania hymnu Polski- „Mazurka Dąbrowskiego”.

Szanowni Rodzice oraz Kochane Jagódki!
W piątek 30.10. będziemy obchodzić Dzień Dyni. Dlatego proponujemy, aby Jagódki w tym dniu były ubrane na pomarańczowo, bądź miały na sobie pomarańczowy element 🙂

Dynia Logo Halloween - Darmowy obraz na Pixabay

Szanowni Rodzice!
Materiały do ćwiczeń logopedycznych dla dzieci uczęszczających na terapię logopedyczną zamieszczane będą na stronie internetowej Przedszkola w zakładce: „Zabawy logopedyczne”.

W związku z Dniem Bezpiecznego Komputera zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentacją multimedialną na temat cyberbezpieczeństwa.

W czwartek odbył się nasz pierwszy spacer do parku. Jagódki miały okazję przyjrzeć się zmianom zachodzącym w przyrodzie.

Tym razem na zajęciach z pantomimy, dzieci wybrały się w wirtualną wycieczkę do teatru. Wcielały się w aktorów oraz widzów 🙂

Szanowni Rodzice!

Ilustracja Dzieci Z Książką | Premium Wektor


W tym roku również organizujemy akcję ,,Poczytaj mi mamo”. Jednak zamiast klasycznych spotkań, proponujemy inną formę czytania bajeczek naszym Jagódkom. Jeżeli ktoś z Państwa ma czas oraz chęci serdecznie zachęcamy do nagrania całej bajki, bądź fragmentu bajeczki i przesłanie nam pliku, a my odtworzymy to naszym Jagódkom za pomocą odtwarzacza 🙂

Dzisiaj w naszej grupie obchodziliśmy jedno z ważniejszych wydarzeń – DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA. Jagódki wspólnie się bawiły, tańczyły. Z okazji tego święta Jagódki otrzymały drobne (również słodkie 🙂 ) prezenciki. Było szaleństwo – balonowe szaleństwo! 🙂 🙂

Szanowni Rodzice!
Zajęcia z pantomimy w naszej grupie odbywać się będą w czwartki o godz. 13:00. Prowadzone będą przez Panią Jolantę Szczurek.

Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 02.09.2020 o godz. 18.00.
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego i o wejście na teren przedszkola
w maseczce oraz dezynfekcję dłoni. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia prosimy również, aby na spotkanie nie przyprowadzać dzieci. Obecny może być tylko jeden  rodzic/opiekun.

Kochane Jagódki oraz Szanowni Rodzice!
Serdecznie witamy Was po wakacyjnej przerwie! 🙂
Mamy nadzieję, że nowy rok przedszkolny powitacie wypoczęci i z uśmiechem na twarzy.
Wszystkim członkom naszej przedszkolnej społeczności życzymy dużo radości, 
słońca oraz wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym.