BIEDRONKI

WALENTYNKI

Była dobra zabawa, miłe słowa i mnóstwo serduszek,

które krążyły wśród Biedronek i wyrażały sympatię i przyjaźń

Biedronki wśród zwierząt egzotycznych

Temat tygodnia „Kosmos” zakończony wizytą ufoludków:)

Fotorelacja z balu

Zabawa była Świetna!

Nasze doświadczenia

Hodowla kryształów soli

Zabawy na śniegu!!

Zobacz obraz źródłowy

Informujemy, ze w dniu 22 stycznia 2021 r. odbędzie się Bal Karnawałowy dla dzieci. Będzie miał nieco inną formę niż dotychczas, ponieważ nie będzie wspólnych zabaw wszystkich przedszkolaków na holu z wodzirejem. Każda z grup będzie się bawiła w swojej sali przy muzyce przygotowanej przez nauczycielki, odbędą się również konkursy i różnorodne zabawy. Podczas balu dzieci będą miały wykonywane zdjęcia (przy zachowaniu reżimu sanitarnego, co zostało uzgodnione z firmą fotograficzną). Koszt zdjęć będzie wynosił 39,00 zł. Zdjęcia będą wykonywane na ryzyko fotografa i Rodzic decyduje o ich zakupie. W przypadku rodzeństw uczęszczających do przedszkola istnieje możliwość zrobienia dla tych dzieci zdjęcia wspólnego, jednak prosimy o tym poinformować wychowawców lub Panie dyżurujące na szatni aby przekazały taką informację do grupy.

INFORMACJA DOTYCZĄCA MOŻLIWOŚCI UZYSKANIA WSPARCIA I POMOCY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
W TRAKCIE FERII ZIMOWYCH

W trakcie trwania ferii zimowych czynna jest Poradnia  Psychologiczno – Pedagogiczna w Tychach przy ul. Andersa 16, do której można zgłaszać się pod numerem telefonu 32 227 23 92 lub 513 032 811 w godzinach pracy sekretariatu (7.30-15.30). Dodatkowo na okres ferii uruchomiony został przez Poradnię telefon alarmowy 513 032 812 dedykowany do kontaktu z psychologiem lub pedagogiem, umożliwiający uzyskanie szybkiej porady.

Ponadto istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego Telefonu Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz telefonu dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci 800 100 100. 

Krótka fotorelacja z ostatnich wydarzeń : grupowa Wigilia, świąteczne przedstawienie z udziałem nauczycieli oraz niespodzianka…

Biedronki były tak grzeczne w tym roku, że dostały ogroooomny prezent! „)

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że w dniu 18.12.2020 r. odbędzie się Uroczysta Wigilia w przedszkolu. Zwracamy się z prośbą, aby w tym dniu dzieci były odświętnie ubrane.

Biedronki odwiedził robot edukacyjny Photon. Wyzwolił radość i ciekawość. Miał dla dzieci zagadki słuchowe. Poprzez zabawę uczyliśmy się kolorów. Dzieci wyznaczały trasę przejazdu robota z wykorzystaniem laptopa.

WITAMY ŚW. MIKOŁAJA!

BARBÓRKA

Ulubione zabawy Biedronek na holu przedszkolnym

Dinozaury- wykopaliska w Biedronkach

PODZIĘKOWANIE

dla

 Biedronek oraz Rodziców

Za udział w konkursie „Ile wazy Św. Mikołaj”, bezinteresowną pomoc,

 zaangażowanie oraz za uwrażliwianie Państwa pociech na potrzeby innych,

aby potrafili pochylać się nad tymi, którzy potrzebują pomocy.

Dziękujemy!

Biedronki podczas zabaw na świeżym powietrzu.

Pomimo spadku temperatur będziemy z dziećmi dalej korzystać z tej formy spędzania czasu, dlatego zwracamy się z prośbą o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych. Bardzo prosimy, aby dzieci miały rękawiczki (najlepiej z jednym palcem, ze względu na skrócenie czasu zakładania), wygodne czapki, szaliki. Już wkrótce pojawi się śnieg i wtedy prosimy o nieprzemakalne spodnie. Dziękujemy:)

Nasze zabawy

„Jesienna pogoda”

„Szkoła do hymnu”- udział w ogólnopolskiej akcji, uroczyste odśpiewanie ( wysłuchanie 😉 ) „Mazurka Dąbrowskiego”.

Biedroneczki poznały symbole narodowe, postawę do hymnu i dowiedziały się, że są Polakami!

„Pasowanie na przedszkolaka”- Krótka fotorelacja z uroczystości 🙂

Zajęcia z Ozobotami

Szanowni Rodzice,

Biedronki wspólnie z Motylkami przystąpiły do VI edycji ogólnopolskiego, charytatywnego konkursu „Ile waży św. Mikołaj” organizowanego przez Fundację Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs polega na zebraniu bilonu o jak największej wadze w okresie trwania konkursu. Nasze dzieci zostały zaopatrzone w worki Pomocników Św, Mikołaja i jeśli zechcą Państwo wesprzeć akcje to będziemy bardzo wdzięczni. Udział w akcji jest całkowicie dobrowolny.

Z góry dziękujemy:)

W związku z obchodami Dnia Bezpiecznego Komputera zachęcamy Rodziców do zapoznania się z krótką prezentacją multimedialną dotyczącą cyberbezpieczeństwa 

NASZE URODZINY W ROKU SZKOLNYM 2020/2021

Pierwsi Jublilaci

Oto My- grupa BIEDRONKI:)

Potrafimy usiąść w kole:)

Zaczynamy przygodę z kolorowaniem

Nasze zabawy ruchowe na ogrodzie przedszkolnymZabawy ruchowe na holu przedszkolnym

Dzień Przedszkolaka

Ten szczególny dzień upłynął Biedronkom na świetnej zabawie- były tańce, śpiew i zabawy z chustą:)

Nasze zabawy popołudniowe

Zabawy z wykorzystaniem magicznego dywanu

Rozpoczynamy przygodę z kolorowymi kubeczkami.

Dzisiaj układamy kubeczki ( w dwóch kolorach- żółtym i czerwonym) wg wzoru. Uczymy się koncentrować na zadaniu, wykonać je według wzoru i utrzymywać porządek w swoim miejscu pracy. Uff!!! Nie było łatwo, ale zabawa okazała się świetna. W nagrodę układaliśmy wieże według własnego pomysłu:)

Nasz pierwszy spacer

Dzień Ochrony Praw Zwierząt