MOTYLKI

PAŹDZIERNIK W MOTYLKACH

WRZESIEŃ W MOTYLKACH

9.10

„Debugowanie, czyli błędy są ok” to dzisiejsze zadanie, które wykonały przedszkolaki z grupy MOTYLKI z Przedszkola nr 10 z O.I. w Tychach w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje”. Kody zapisane przez programistów są czasami długie i skomplikowane, pojawiają się w nich błędy. My dzisiaj także szukaliśmy błędów w zakodowanej drodze po lesie w poszukiwaniu grzybów. Udało nam się doskonale i grzybiarze trafili do swoich samochodów zaparkowanych przy wyjściu z lasu.

8.10

„Poplątane sieci, a my bezpieczni w sieci” to zabawa w jaką bawiły się dzisiaj dzieci z grupy MOTYLKI z Przedszkola nr 10 z O.I. w Tychach w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje”. W czasie pogadanki dzieci udowodniły, że wiedzą już dużo na temat tego czy korzystanie z Internetu jest bezpieczne, czy nie. Wiedziały, że ich starsze rodzeństwo korzysta z sieci Internetowych i w ten sposób porozumiewa się ze swoimi znajomymi. Ale, czy każdy kto rozmawia z nami przez komputer, to osoba znana nam i mająca wobec nas przyjacielskie zamiary?  Niestety nie! Zabawa w jaką bawiły się przedszkolaki udowodniła, że nie zawsze to, co wydaje się nam oczywiste i jasne właśnie takie jest.

7.10

Jeż Jerzyk i kolorowe liście, to główni bohaterowie dzisiejszych zabaw z kodowaniem w grupie MOTYLKI z Przedszkola nr 10 z O.I. w Tychach.5 i 6 – latki wykonały zadanie „Pętle czyli szukamy powtórzeń w codziennych czynnościach”. Najpierw, aby móc zacząć zabawę, przedszkolaki samodzielnie przygotowały pomoce z wyprawki. Jeżyk i kolorowe listki posłużyły im do zajęć matematycznych: szeregowania, liczenia, powtórzenia i nauki liczebników.

6.10

Zakodowana jesień i jej owoce to zadanie nr 7, z wykorzystaniem ozobotów, które wykonały w dniu dzisiejszym MOTYLKI . Po podziale na grupy, każda z nich otrzymała kartę pracy i oznaczenia kodów jakie można było wykorzystać. Dowolność i samodzielność spowodowała w niektórych grupach spore zamieszanie, niektóre wykazały się doskonałą organizacją i samodzielnie przydzieliły sobie zadania. BRAWO!

5.10

Kolejny dzień na kodowaniu upłynął w grupie Motylki .

Temat dzisiejszych zajęć to „Zakodowane gry planszowe”. Cztery zespoły zmierzyły się w wyścigach do mety po drodze napotykając na różne przeszkody. Chociaż drużyna czerwonych zjawiła się na mecie jako pierwsza, to wszyscy zwyciężyli.

2.10

Zadanie 5 „Kubeczki od A do Z” wykonane zostało dzisiaj (2.10) przez grupę MOTYLKI w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje” . Przedszkolaki podzielono na 4 grupy, każda z nich otrzymała kratownicę 4×4 i kostkę do gry. Każdemu z 6 kolorów kubeczków  przyporządkowane zostały cyfry od 1 do 6. Dzieci po wyrzuceniu kostki zabierały kubek w kolorze odpowiadającym ilości wyrzuconych oczek. Wygrała drużyna, która pierwsza ułożyła na planszy 4 kubki w jednym kolorze. Następnie drużyny z wielkim zapałem układały budowle z wszystkich dostępnych kubeczków.

1.10

Dzisiaj, grupa MOTYLKI, w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje”, wykonała zadanie 4 – „Rysuję, maluję, koduję”. Dzień z ozobotem, to zawsze  dzień pełen wrażeń i doskonałej zabawy. Tak było i tym razem. „Motylki” zostały podzielone na 4 grupy i każda z nich narysowała drogę dla ozobota. Uczymy się cały czas na własnych błędach ( bo przecież błędy nie są złe) i nie wszystkie narysowane drogi spełniły wymagania robocika. Niektóre były za jasne (więc trzeba było poprawić linie ), niektóre na wąskie (więc trzeba było poszerzyć linie), niektóre były za gęsto narysowane więc „ozo” szalał. Następnie połączyliśmy cztery kartki ze sobą i roboty wędrowały po całej, wielkiej planszy ku uciesze wszystkich przedszkolaków.

30.09

„Marzę, myślę, konstruuję” to zadanie nr 3 jakie wykonały dzieci z grupy MOTYLKI z Przedszkole nr 10 z O.I. w Tychach w ramach wyzwania „Cała Polska Programuje”. Przedszkolaki najpierw oglądnęły prezentację, na której ukazane były projekty Leonarda da Vinci, wykonały zadanie z Puzzlami AR oraz zaprojektowały i samodzielnie stworzyły własny, papierowy wynalazek.

29.09

„Muzyczny kod” to zadanie nr 2, z wyzwania „Cała Polska Programuje”, wykonane przez grupę Motylki . Motylki uwielbiają zabawy muzyczne, a te z wykorzystaniem dodatkowych, nietypowych instrumentów przede wszystkim. Odkodowały obrazki, na ich podstawie ułożyły kubeczki oraz pobawiły się przy ulubionej muzyce w zabawy rytmiczne.

28.09

Dzisiaj grupa Motylki wykonała zadanie 1 „Zaprogramuj zdrowie” z wyzwania „Cała Polska Programuje”, które rozpoczyna nasze świętowanie CodeWeek z programem „Uczymy dzieci programować”.

Code Week to szczególny tydzień dla każdego miłośnika kodowania…na tyle szczególny, że trwa aż dwa tygodnie…u nas będzie jeszcze bardziej szczególny, bo będzie trwał aż 4 tygodnie. Spędzimy je wspólnie, wprowadzając do codziennych zajęć elementy kodowania, a jego dokumentacja zamieszczona zostanie na naszej podgrupie Motylki oraz faceebooku.

Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 01.09.2020 o godz. 16.30.
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego i o wejście na teren przedszkola w maseczce oraz dezynfekcję dłoni. 

Z uwagi na obowiązujące obostrzenia prosimy również, aby na spotkanie nie przyprowadzać dzieci. Obecny może być tylko jeden  rodzic/opiekun.