GŁOSOWANIE – WAŻNE ! PILNE !

Szanowni Rodzice,

Przypominamy, że do poniedziałku 21.09.2020 roku trwa głosowanie na nasz projekt: „Sensoryczny plac zabaw na terenie Przedszkola nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi” w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Celem projektu jest stworzenie integracyjnego miejsca dla dzieci pełnosprawnych  z dziećmi
z niepełnosprawnościami. Realizacja zadania sprawi, że Państwa dzieci w bezpiecznych warunkach będą mogły rozwijać wszystkie zmysły i pogłębiać naturalną ciekawość świata. Projekt zakłada stworzenie miejsca do zabawy, które nie tylko będzie stymulowało psycho – ruchowo oraz będzie stanowić edukacyjną rozrywkę dla dzieci. Zamontowane urządzenia pozwolą na współpracę w grupie oraz budowanie więzi społecznych.

Zachęcamy zatem wszystkich do głosowania. I mamy nadzieję, że Państwo zaangażujecie również wszystkich członków Rodziny (mamę, tatę, teściów, brata, siostrę kuzynkę …….no i oczywiście można głosować również w imieniu swoich dzieci, nawet tych niepełnoletnich ! ! !), swoich znajomych dalszych
i bliższych, mieszkających w Tychach (ważny jest adres zameldowania na pobyt stały lub czasowy). Każdy głos oddany na nasz projekt to szansa na realizację wspaniałego miejsca dla Waszych pociech.

Jak głosować ? ? ? ?

Do głosowania potrzebny jest tylko PESEL i 2 minuty na oddanie głosu.

 • Internetowo przez stronę   https://razemtychy.pl/glosowanie (do 21.09.2020 r., do godziny 23.59)
 • Lub poprzez wypełnienie karty do głosowania (znajduje się tutaj), którą można wypełnić i oddać w przedszkolu lub w najbliższym punkcie konsultacyjnym (np. ul. Barona 30 pok. 209
  (I piętro), 43-100 Tychy) do 21.09.2020 r. do godziny 15:00.

Przypominamy, że w tegorocznym głosowaniu udział mogą brać również dzieci, więc nie odbierajcie im szansy na wspaniałe miejsce do zabawy i zagłosujcie
w ich imieniu.

Dzieci powyżej 13 roku życia głosują samodzielnie.

Dzieci liczą na Państwa zaangażowanie.

HOKEJ

Informujemy, że zajęcia na lodowisku rozpoczynają się 30.09.2020r.

Stowarzyszenie Tyskie Lwy zwraca się z prośbą do Rodziców, których dzieci będą uczęszczały na zajęcia hokejowe o wpłatę kwoty 100 zł (za wypożyczenie strojów hokejowych) na konto: 63 1050 1399 1000 0023 5831 0965.

Opłatę za przejazd w kwocie 70 zł należy uregulować u Pań dyżurujących na szatni oraz okazać potwierdzenie przelewu na konto Stowarzyszenia Tyskich Lwów.

Na zajęcia dzieci muszą mieć:

 • swoje łyżwy (skórzane, na wiązanie)
 • getry + skarpety
 • luźne spodnie dresowe
 • koszulka bawełniana z długim rękawem (nie ocieplana)
 • czapka – w okresie jesień – zima
 • komin na szyję
 • woda do picia w podpisanej butelce (małej z dziubkiem)
 • luźna bluza polarowa (od dorosłej osoby – do założenia na strój)
 • maseczka jednorazowa

INFORMUJEMY, ŻE SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA. ZAPRASZAMY WSZYSTKIE CHĘTNE DZIECI DO NAUKI JAZDY NA ŁYŻWACH

Pantomima

Odbywa się w grupie:

 • Żabki – wtorek w godzinach: 12.45-13.30
 • Słoneczka – wtorek w godzinach: 13.30 – 14:15
 • Pszczółki – wtorek w godzinach: 14.15-15.00
 • Jagódki  – czwartek w godzinach: 13.00 – 13:45
 • Motylki – czwartek w godzinach: 13.45-14.30

KARATE

Szanowni Rodzice, w dniu 18 września odbędą się nieodpłatne zajęcia pokazowe dla dzieci z grup, w których zainteresowanie zajęciami KARTE było największe: Pszczółki, Motylki, Jagódki i Żabki.

Zajęcia: basen

Informujemy, że zebrała się grupa 17 dzieci na zajęcia na basenie. W związku z tym nauka pływania rozpoczyna się 5 października 2020 r. Istnieje jeszcze możliwość zapisania dzieci na w/w zajęcia (posiadamy jeszcze 3 miejsca).

Na zajęcia należy przygotować dziecku w plecaku :

 • strój kąpielowy
 • czepek
 • klapki
 • duży ręcznik
 • mydło w płynie
 • maseczkę jednorazową

Przypominamy, że zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 15:00. Rodzice są zobowiązani odebrać dziecko z basenu o godz. 15:45. Osoby odbierające dzieci z basenu powinny zabrać ze sobą obuwie zmienne oraz maseczkę jednorazową.

Odrabianie niewykorzystanych zajęć odbywa się po wcześniejszym uzgodnieniu tego z Klubem Zdrowie pod nr telefonu 323277710. Wniesiona opłata za niewykorzystane godziny pływania nie podlega zwrotowi.

Szanowni Rodzice, Opiekunowie – zmiany w odpłatności z przedszkole

Informujemy o uruchomieniu możliwości wykonania opłaty za pobyt i wyżywienie dzieci w przedszkolu w systemie WizjaNet.

Krajowa Izba Rozliczeniowa we współpracy Ministerstwem Cyfryzacji wdrożyła dostępny dla klientów jednostek administracji publicznej, pozwalający na opłacenie przez internet m.in. opłat, o których mowa powyżej.

Płatności są realizowane w systemie szybkich płatności internetowych Paybynet, który umożliwia bezpośrednie przesyłanie środków z konta bankowego klienta na rachunek urzędu. Paybynet jest zintegrowany z elektroniczną Platformą Usług Administracji Publicznej (ePUAP) oraz innymi systemami e-urzędów.

Od klienta (rodzica/opiekuna) pobierana jest jednorazowo prowizja w wysokości 0,59 zł.

Informacja o doliczeniu prowizji jest wyświetlana w momencie przekierowania na stronę płatności online, przed wyborem banku. Płatności można nadal dokonywać w dotychczasowy sposób.

Informacja przekazana przez Miejskie Centrum Oświaty w Tychach

GŁOSOWANIE NA PROJEKT DLA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Szanowni Rodzice, zwracamy się do Was z prośbą abyście zagłosowali na projekt: „Sensoryczny plac zabaw na terenie Przedszkola nr 10 przy ul. Braterskiej 7„. Wniosek o realizację został złożony do Budżetu Obywatelskiego i znajduje się wśród 43 innych propozycji do realizacji w roku 2021. Ale podobnie tak jak w latach ubiegłych tylko najlepsi, którzy otrzymają największą ilość głosów będą mieli szansę na realizację projektów. Dlatego zmobilizujcie siebie, wszystkich swoich znajomych aby zagłosowali na nasz projekt. Celem projektu jest stworzenie integracyjnego miejsca dla dzieci pełnosprawnych  z dziećmi z niepełnosprawnościami. Dzięki niemu dzieci pozyskają wspaniałą przestrzeń do zabaw wszystkimi zmysłami. Realizacja zadania sprawi, że dzieci w bezpiecznych warunkach będą mogły pogłębiać naturalną ciekawość świata.

GŁOSOWAĆ MOŻNA OD 11 DO 21 WRZEŚNIA

Zwracamy Państwa uwagę, że w tegorocznym głosowaniu udział mogą brać również dzieci.

Instrukcja głosowania

Plakat promujący głosowanie

Karate i piłka nożna

Istnieje możliwość prowadzenia zajęć: piłki nożnej (50 zł/ miesiąc) oraz karate (40 zł/miesiąc) jednak tylko pod warunkiem, że z jednej grupy będzie uczestniczyło 10 – 12 osób. Zapisów można dokonywać u Pań dyżurujących na szatni. Wpłata będzie dokonywana przez Rodziców na konta podane przez prowadzących zajęcia po zebraniu grup.

BASEN

„Klub Zdrowie” informuje, że istnieje możliwość zorganizowania zajęć nauki pływania dla dzieci 5, 6 – letnich. Prosimy zainteresowanych rodziców o zapoznanie się z procedurą  nauki pływania podczas epidemii (tutaj).
Koszt zajęć wynosi 250 zł (1 semestr – 15 zajęć) + 50 zł (koszt przejazdów).

 Zapisów można dokonać u pań dyżurujących na szatni przedszkola od dnia 07.09.2020r. do 11.09.2020r.
Zapisy przyjmowane są wraz z wpłatą oraz deklaracją rodzica (tutaj do pobrania). Pierwszeństwo zapisu mają dzieci 6 – letnie.

Na zajęcia należy przygotować dziecku w plecaku :

 • strój kąpielowy
 • czepek
 • klapki
 • duży ręcznik
 • mydło
 • maseczkę jednorazową

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 15:00. Rodzice są zobowiązani odebrać dziecko z basenu o godz. 15:45. Osoby odbierające dzieci z basenu powinny zabrać ze sobą obuwie zmienne oraz maseczkę jednorazową.

Odrabianie niewykorzystanych zajęć odbywa się po wcześniejszym uzgodnieniu tego z Klubem Zdrowie pod nr telefonu 323277710. Wniesiona opłata za niewykorzystane godziny pływania nie podlega zwrotowi.

HOKEJ

Zajęcia odbywają się w każdą środę o godz. 12:00, na lodowisku miejskim (tzw. „stadion zimowy”). Organizatorem zajęć jest STOWARZYSZENIE „TYSKIE LWY”. Zajęcia rozpoczną się po  zebraniu grupy, która musi liczyć co najmniej 15 osób, max 20. Dzieci wyjeżdżają z przedszkola busem opłacanym przez Rodziców, pod opieką nauczyciela i woźnej. Na zajęcia dzieci muszą mieć:

 • swoje łyżwy (skórzane, na wiązanie)
 • getry + skarpety
 • luźne spodnie dresowe
 • koszulka bawełniana z długim rękawem (nie ocieplana)
 • czapka – w okresie jesień – zima
 • komin na szyję
 • woda do picia w podpisanej butelce (małej z dziubkiem)
 • luźna bluza polarowa (od dorosłej osoby – do założenia na strój)
 • maseczka jednorazowa

Dzieci nie muszą umieć jeździć – zajęcia rozpoczynają się od nauki jazdy na łyżwach
z wykorzystaniem „balkoników”.

Przedszkole zapewnia specjalistyczne ubranie hokejowe : ochraniacze, kask, koszulka, spodenki hokejowe.

Stowarzyszenie Tyskie Lwy zwraca się z prośbą do Rodziców, których dzieci będą uczęszczały na zajęcia hokejowe o wpłatę kwoty 100 zł (za wypożyczenie strojów hokejowych) na konto: 63 1050 1399 1000 0023 5831 0965

Zapisów na zajęcia mona dokonać u pań dyżurujących na szatni. Po zebraniu grupy 15 osób zostaną Państwu przekazane informacje o rozpoczęciu zajęć.

Kontakty mailowe do wychowawców poszczególnych grup

Drodzy Rodzice, poniżej zamieszczone są adresy poczty elektronicznej do nauczycieli poszczególnych grup. Jeżeli Państwo chcecie zasięgnąć jakiejś informacji prosimy o wiadomość:

Jagódki przedszkole10jagody@interia.pl
Słoneczka sloneczkap10@gazeta.pl
Motylki motylkip10@onet.pl
Biedronki p10biedronki@o2.pl
Żabki zabkip10@interia.pl
Pszczółki pszczolkip10@interia.pl

Zebrania organizacyjne

Serdecznie zapraszamy na zebrania organizacyjne, które odbędą się w pierwszym tygodniu września.
W związku z aktualną sytuacją epidemiczną bardzo prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego i o wejście na teren przedszkola w maseczce oraz dezynfekcję dłoni. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia prosimy również, aby na spotkanie nie przyprowadzać dzieci. Obecny może być tylko jeden  rodzic/opiekun.

Harmonogram zebrań z rodzicami

DATA ZEBRANIA GRUPA GODZINA
31.08.2020 BIEDRONKI 16.30
01.09.2020 MOTYLKI 16.30
01.09.2020 SŁONECZKA 18.00
02.09.2020 PSZCZÓŁKI 16.30
02.09.2020 JAGÓDKI 18.00
03.09.2020 ŻABKI 16.30

DRODZY RODZICE

W pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu prosimy o dostarczenie wypełnionych dokumentów:

·  Upoważnienia do odbierania dziecka z przedszkola upowaznienie.pdf                                          

·  Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (dotyczy tylko nowych dzieci)    pobierz           

 Deklaracja rodzica                                                           

· Informacja o warunkach i zasadach udzielania świadczeń przez Przedszkole nr 10 informacja.pdf

Co przygotować dziecku do przedszkola?

 • Dzieci potrzebują następujących rzeczy:
 • obuwie zmienne (bezpieczne, tzn. nie mogą to być klapki czy obuwie typu crocsy) na gumowej podeszwie (najlepiej białej);
 • worek na buty (podpisany);
 • ubranie zapasowe w podpisanym woreczku (dotyczy 3, 4 –latków);
 • dużą paczkę chusteczek jednorazowych;
 • paczkę mokrych chusteczek (szczególnie 3 – 4 latki);
 • rolkę ręczników papierowych.

Informacje o funkcjonowaniu przedszkola od 1 września 2020 roku

Przedszkole rozpoczyna swoją działalność od 1 września 2020 r. Placówka będzie funkcjonowała w godzinach 6:00 – 17:00. Do placówki (na szatnię) będzie wpuszczanych po 5 rodziców z dziećmi. Pozostali Rodzice muszą oczekiwać przed wejściem do przedszkola, zachowując odpowiedni dystans (zgodnie z zasadami określonymi przez MZ i GIS w odstępach co najmniej 1,5 m.). Obowiązkiem rodzica/opiekuna jest: zdezynfekowanie rąk w przedsionku przedszkola, przebywanie na terenie placówki w maseczce oraz zachowywanie dystansu 1,5 metra w stosunku do pracowników oraz innych osób przebywających na szatni. Po wejściu do przedszkola dzieci będą miały mierzoną temperaturę termometrem bezdotykowym. Rodzic/opiekun ogranicza czas przebywania z dzieckiem do niezbędnego minimum, tak by umożliwić sprawne przyprowadzanie/odbieranie dzieci przez innych rodziców/opiekunów. Prosimy rodziców (szczególnie spieszących się rano do pracy) o wcześnie przyprowadzenie dziecka aby zapewnić sobie komfort spokojnego dotarcia do pracy na określoną godzinę.

Rodzice nie mogą wchodzić z dziećmi do sal na piętrach, ani do sal znajdujących się na parterze. Dzieci nie mogą przynosić do przedszkola i zabierać z przedszkola do domu żadnych przedmiotów. Po odebraniu dziecka Rodzice wraz z dziećmi nie mogą przebywać na ogrodzie przedszkolnym.

Do przedszkola mogą być przyprowadzane TYLKO ZDROWE DZIECI (bez jakichkolwiek objawów chorobowych!). W przypadku stwierdzenia przez osoby dyżurujące na szatni, że dziecko wykazuje symptomy chorobowe (katar, kaszel, podwyższona temperatura) ma prawo odmówienia przyjęcia do placówki. Rodzice/ opiekunowie muszą podać aktualne telefony kontaktowe, pod którymi w razie konieczności placówka będzie mogła się z nimi niezwłocznie skontaktować.

Każdą nieobecność dziecka w przedszkolu należy zgłaszać do godziny 8:00. Rodzice/ opiekunowie zobowiązują się do natychmiastowego poinformowania placówki (dyrektora lub nauczyciela) o pozytywnym wyniku testu na  koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID – 19 stwierdzonego u dziecka, rodzica/ opiekuna dziecka lub innych osób zamieszkujących wspólnie z dzieckiem.

 • Dziecko przejawiające  niepokojące objawy choroby podczas pobytu w przedszkolu zostanie odizolowane od grupy i pozostanie pod opieką pracownika obsługi.
 • Rodzice/ opiekunowie zobowiązują się do natychmiastowego odebrania dziecka
  w przypadku wystąpienia niepokojących objawów chorobowych. Personel placówki będzie komunikował się z rodzicami/opiekunami dziecka telefonicznie. Rodzic/opiekun prawny musi zapewnić sposób szybkiej komunikacji z przedszkolem (podanie co najmniej 2 numerów telefonicznych, szybki odbiór telefonu).
 • Obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia opiekunów dziecka do sal przedszkolnych, bieżące sprawy wychowawca będzie przekazywał telefonicznie lub mailowo.

Dzieci będą korzystały z ogrodu przedszkolnego rotacyjnie (co najmniej 1 godzinę dziennie): każda grupa w wyznaczonych godzinach i określonej strefie.

W bieżącym roku nie będą prowadzone dni otwarte/ integracyjne. Dzieci 3 letnie nie będą leżakowały.

Szczegółowa procedura dotycząca działań profilaktycznych minimalizujących ryzyko zakażenia koronawirusem SARS-Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19 obowiązująca w przedszkolu zostanie dla Państwa zamieszczona w późniejszym terminie. Każdy rodzic/ opiekun jest zobowiązany do zapoznania się z nią i przestrzegania jej postanowień.

Zostaną również zamieszczone druki, które należy przygotować i przynieść w pierwszym dniu pobytu dziecka w przedszkolu.

Przypominamy, że stawka za żywienie dzieci w przedszkolu od dnia 1 czerwca 2020 r. wynosi 10 zł (2 zł – śniadanie, 6 zł – obiad, 2 zł – podwieczorek)